Ungdomsudvalg


Ungdomsudvalget hedder formelt set ungdomsspilleudvalget (USU), men kaldes i daglig tale blot for ungdomsudvalget eller USU.
Her fastlægges mål, politikker og værdier for ungdomsafdelingen i forhold til ambitionen om at være Solrøds mest attraktive sportsklub.
USU koordinerer de mange aktiviteter i ungdomsafdelingen, bl.a. dialog med klubbens mange frivillige hjælpere om opgaveløsningen i forhold til planlægning af træning, deltagelse i holdturneringen, turneringsdeltagelse, afholdelse af sociale events og klubmesterskab og meget, meget mere.

USU består af formand og områdeansvarlige. Formanden er ligeledes medlem af klubbens hovedbestyrelse.


I 2018/2019 består USU af følgende medlemmer

Navn

Ansvar

E-mail

Mobil

Tanya Kirschner

Ungdomsformand

ungdom@ssb.dk

60651122

Sarah Ruepp

U09 årgangsleder

u9@ssb.dk

26825644

Camilla Winther

U11 årgangsleder

u11@ssb.dk

24678228

Mikael Jeppesen

U13 årgangsleder

u13@ssb.dk

51905982

Malene Hansen

U15 årgangsleder

u15@ssb.dk

60141899

Malene Hansen

U17 årgangsleder

u17@ssb.dk 

60141899

Morten Bøgebjerg

Turneringsansvarlig

Turneringstilmelding@ssb.dk

24857782

 

 

 

 



Derudover er der flere underudvalg der alle arbejder for at gøre SSB til landets bedste badmintonklub for ungdomsspillere.

Turneringsudvalg

 


 

Morten Bøgebjerg

Turneringsansvarlig

Turneringstilmelding@ssb.dk

24857782

Mikael Jeppesen                 

mikael.jeppesen@privat.dk

51905982

Brian Vester

Afvikling

brianvester@Hotmail.com

28253340



 

 

Bredde-/ Rekrutteringsudvalg

 

 

 

Sine From

Badminton på toppen

sine.from@icloud.com

27336877

Karina Skov Hilding

Rekruttering

karina@skovhilding.dk

21484808

Sarah Ruepp

PR/ Kommunikation

sarah@19b.dk

26825644

Tenna Schøler

Ad hoc

tsh@dlg.dk

61760140

Malte Thyregod

Træner U13/U15/U17

malte-t@live.dk

29633281

Ditlev Hartmeyer

Træner U9/U11

KDHartmeyer@outlook.dk

28148091

 

 


 


Klubtøj   

 


 

Sanne Tommerup

Bestilling

klubtoj@ssb.dk

27268896



Holdkampe - Flytning af haltider (kun via mail)


Preben Nørgaard

Oversigt over holdkamptider

pn@ssb.dk

 

 

 

 

 

BadmintonPeople - SSB ansvarlig (administratorrettigheder, godkendelse af klubskifte mv., generelle spørgsmål)

 

 

Nina Ursin Madsen

Administrator

badmintonpeople@ssb.dk

23739344


Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies