Klubmestre ungdom

2016/2017
Række Navn
DS U09 A Lærke Ø Pedersen
DS U09 B Yasmin Tail
DS U11 A Nanna Olsen Siegemund
DS U11 B Sofie Arofelt Holmgaard
DS U13 A Kathrine Vang Rasmussen
DS U13 B Karoline Schøler
DS U15 A Nanna Blichfeldt
DS U17 A Frederikke Lund 
Double U07/U09 B Erik Skov Hilding
Double U07/U09 B Yasmin Tail
Double U09 A Gustav Schøler
Double U09 A Sebastian Heinesen
Double U11 / U13 A Freja Lykke Heidemann
Double U11 / U13 A Noah Hansen
Double U11 / U13 B Karoline Schøler
Double U11 / U13 B Marcus Gjørup
Double U15/U17/U19 Mathias Bech
Double U15/U17/U19 William Jancey
HS U07 A William Kriwat Petersen
HS U07 B Patrick Bjerregaard
HS U09 A Gustav Skov Hilding
HS U11 A Noah Hansen
HS U11 B Alexander Haustveit
HS U13 A Jonathan Melgaard
HS U13 B Alexander Mikkelsen
HS U15 A Jonas Kudsk
HS U15 B Mads Kirschner
HS U17 A Oscar Sunekær
HS U17/U19 B Jonas Lynge Vishar

2015/2016
Række Præmie Navn
HS U07-U09 A 1 Noah Hansen
DS U07-U09 A 1 Leah Ruepp Henningsen
MD U07-U09 A 1 Andreas Fabricius Meldal
MD U07-U09 A 1 Jonas Kirschner
HS U11 A 1 Jonathan Melgaard
DS U11 A 1 Emilie Soelberg
MD U11 A 1 Marco Lundgaard
MD U11 A 1 Peter Bech
HS U15 A 1 Oscar Sunekær
DS U15 A 1 Amalie Kudsk
MD U15 A 1 Amalie Kudsk
MD U15 A 1 Markus Kruse Pedersen
HS U13 A 1 Jonas Kudsk
DS U13 A 1 Maria Tommerup
HS U17 A 1 Markus Bech
DS U17 A 1 Sarah Vishart
HS U07-U09 B 1 Andreas Fabricius Meldal
HS U11 B 1 Oscar Vester
DS U11 B 1 Emily Achner Brøsch
HS U13 B 1 Christoffer Lindahl
HS U15 B 1 William Jancey
DS U15 B 1 Sophie Achner Brøsch
 
                                                                                                                                                                                         
2014/2015
Række Præmie Navn
Single U7 1 Gustav Schøler Pedersen
Double U7/U9 1 Gustav Schøler Pedersen
Double U7/U9 1 Jonas Kirschner
HS U9 1 Emil Jeppesen
DS U9 1 Emilie Soelberg
HS U11 A 1 Jonathan Melgaard
DS U11 A 1 Maria Højlund Tommerup
Double U11A/U13A 1 Emil Lund
Double U11A/U13A 1 Ida Marie Winther
HS U11 B 1 Oscar Vester
DS U11 B 1 Alberte Lanther
Double U11B/U13B 1 Casper Goth
Double U11B/U13B 1 Simon Rude Schmidt
HS U13 A 1 Tobias Rønbøg
DS U13 A 1 Carina Hartvig
HS U13 B 1 Mads Kirschner
DS U13 B 1 Sofie Foustad Phillipsen
HS U15 A 1 Markus Bech
DS U15 A 1 Sarah Vishart
Double U15A/U17A 1 Elisa Melgaard
Double U15A/U17A 1 Gustav Lejre
HS U15 B 1 Peter Bentsen
DS U15 B 1 Katrine Ott Frendorf
Double U15B/U17B 1 Isabella Engelbæk
Double U15B/U17B 1 Sophie Achner Brøsch
HS U17 A 1 Frederik Müller
DS U17 A 1 Elisa Melgaard

 2013/2014

Singler

HS U7      1 Jonas Kirschner
HS U9 B  1 Emil Jeppersen
DS U9 B  1 Alberte Lanther
HS U9 A  1 Jonathan Melgaard
HS U11 A 1 Mathias Bech
DS U11 A 1 Anna Gravers
HS U11 B 1 Casper G oth
DS U11 B 1 Freja Lykke Heidemann
HS U13 A 1 Oliver Koch
DS U13 A 1 Frederikke Lund
HS U13 B 1 William Jancey
DS U13 B 1 Signe Ravn
HS U15 A 1 Markus Bech
DS U15 A 1 Sarah Vishart
HS U15 B 1 Christopher Colberg Jensen
DS U15 B 1 Katrine Ott Frendorf
HS U17 A 1 Jonas Arly
DS U17 A 1 Elisa Melgaard
DS U17 B 1 Victoria Inselmann
Doubler
MD U7+U9 1 Alberte Lanther og
MD U7+U9 1 Sebastian Mikkelsen
MD U11+U13 1 Ida Rottgarn Nielsen og
MD U11+U13 1 Oscar Sunekær Bertelsen
MD U15+U17 1 Cathrine Rosengren og
MD U15+U17 1 Josephine Engelbæk


2011/2012

 U9    
 HS U9   A  1. Mathias Bech  2. Jonas Tomas Kudsk
 HS U9   B  1. Valdemar Vagner Korsgaard  2  Emil Lund
 DS U9   B  1. Anna Gravers  2. Sofie Foustad Philipsen
 MD U9  Mix  1. Mathias Bech - Sofie Foustad Philipsen  2. Alexander Mikkelsen - Emil Frydenreich

   
 U11    
 HS U11 A  1. Oscar Sunekær Bertelsen  2. Lukas Abkjer Kofod
 DS U11 A  1. Amalie Kudsk  2. Emilie Heller
 HS U11 B  1. William Jancey  2. Mads Bøgesø Francker
 DS U11 B  1. Ida Marie Winther  2. Isabella Engelbæk
 MD U11  Mix  1. Isabella Engelbæk - Lukas Abkjer Kofod  2. Emil Lund - Oscar Sunekær Bertelsen

   
 U13    
 HS U13 A  1. Frederik Sommer  2. Markus Sikora Bech
 DS U13 A  1. Emilie Melgaard  2. Sarah Frederikke Lynge Vishart
 HS U13 B  1. Christopher Colberg Jensen  2. Frederik Bodal
 DS U13 B  1. Annika Gregil  2. Helena Kjærgaard
 MD U13 Mix  1. Emilie Melgaard - Helena Kjærgaard  2. Frederik Bodal - Ruben Thyregod

   
 U15    
 HS U15 A  1. Jeppe Bay Madsen  2. Rasmus Jensen
 DS U15 A  1. Mia Blichfeldt  2. Irina Amalie Andersen
 HS U15 B  1. Patrick Bonavent  2. Casper Reinholdt Andesen
 DS U15 B  1. Amalie Vedel Nørgaard  2. Mie Lunge
 MD U15  mix  1. Daniel L- Christensen - Patrick Bonavent  2. Celina Jancey - Irina Amalie Andersen

   
 U17    
 HS U17 A  1. Frederik Flindt  2. Frederik Anker Nielsen
 DS U17 A  1. Katrine Lynge Müller  
 DS U17 B  1. Victoria Klostermann Olsen  
 MD U17  mix  1. Malte Thyregod Jensen - Sandra Otzen  2. Frederik Anker Nielsen - Victor L. M. Jensen


Klubmestre ungdom 2010

U7
Single: 1. Emil Lund,   2. Daniel Ravn

U9
Damesingle A: 1. Nanna Blichfeldt,   2. Caroline Bitz
Herresingle A: 1. Lukas Kofod,   2. Gabriel Johansen
Mixdouble: 1. Marie Rademacher+Lukas Kofod,   2. Ida Marie Winther+Tobias Kudsk
Damesingle B: 1. Marie Rademacher,   2. Ida Marie Winther
Herresingle B: 1. Jonas Kudsk,   2. Marcus Nielsen

U11
DamesingleA: 1. Sarah Vishart,   2. Sara Otzen
Herresingle A: 1. Frederik Sommer,   2. Ruben Thyregod
Mixdouble: 1. Sarah Vishart+Karen G. Petersen,   2. Maria Harkamp+Mie F. Petersen
Damesingle B: 1. Annika Klarskov,   2. Caroline F. Thirstrup

U13
Damesingle A: 1. Cathrine Rosengren, 2. Josephine Engelbæk
Herresingle A: 1. Fredeik Müller,   2. Valdemar Flindt
Damesingle B: 1. Mie Lunge,   2. Emma Rasmussen
Herresingle B: 1. Martin B. Hansen,   2. Patrick Klarskov
Mixdouble: 1. Mie Lunge+Josephine Engelbæk,   2. Valdemar Flindt+Casper F. Thirstrup

U15
Damesingle A: 1. Mia Blichfeldt,   2. Maja Rindshøj
Herresingle A: 1. Frederik Flindt,   2. Frederik Anker
Damesingle B: 1. Amalie V. Nørgaard, 2. Mursal Parand
Herresingle B: 1. Patrick Bonavent,   2. Victor Munch-Jensen
Mixdouble: 1. Frederik Flindt+Ayse Gürbüz,   2. Sophie Christrup+Patrick Bonavent


Sarah Vishart og Anders Dengsøe blev ”Årets spiller” 

Senior A

År HS DS HD DD MD
2008 Theis Christiansen Louise Seiersen Mads Pedersen/
Gregers Schytt
Mia Sejr/
Joan Christiansen
Theis Christiansen/
Joan Christiansen
2007 Gregers Schytt Joan Christiansen Thomas Irving Pedersen/Theis Christiansen Joan Christiansen/
Pernille Akkermann
Theis Christiansen/
Joan Christiansen
2006 Thomas Irving Pedersen Trine Frederiksen Jesper Mikkelsen/
Gregers Schytt
Joan Christiansen/
Christina Mogensen
Morten Winther/
Sine From
2005 Martin Jensen Tine Enghave Martin Jensen/
Per Legind
Tine Enghave/
Berit Lytsen
Jesper Mikkelsen/
Berit Lytsen
2004 Kim Nielsen Camilla Winther Kim Nielsen/
Morten Hansen
Tine Enghave/
Berit Lytsen
Theis Christiansen/
Tine Enghave
2003 Lasse Otzen Sussie Holm Jensen Lasse Otzen/
Carsten Langgaard
Sine Pedersen/
Berit Lytsen
Mads Bjerregaard/
Berit Lytsen
2002 Theis Christiansen Louise Hansen Brian Juhl/
Martin Thorsager
Sine Pedersen/
Louise Hansen
Morten Winther/
Dorte Steenberg
2001 Mads Bjerregaard Louise Hansen Morten Winther/
Henrik Svanekiær

Morten Winther/
Sine Pedersen
2000 Jesper Mikkelsen Louise Hansen Jesper Mikkelsen/
Lasse Otzen
Dorte Steenberg/
Louise Hansen
Morten Winther/
Dorte Steenberg
1999 Peter Espersen Camilla Nielsen Morten Winther/
Peter Espersen
Sine Pedersen/
Camilla Nielsen
Carsten Langgaard/
Louise Hansen
1998 Kasper Nielsen Camilla Nielsen Jesper Mikkelsen/
Kim Andersen
Vibeke Svendsen/
Ulla Mahmens
Morten Winther/
Berit Lytsen
1997 Kasper Nielsen Sine Pedersen Lasse Otzen/
Carsten Langgaard
Ulla Mahmens/
Sine Pedersen
Kim Andersen/
Lene Holm Jensen
1996 Lasse Otzen Camilla Nielsen Morten Aagaard/
Søren Kofoed
Ulla Mahmens/
Berit Lytsen
Henrik B. Jensen/
Berit Lytsen
1995 Jesper Mikkelsen Camilla Nielsen Søren Kofoed/
Erik Sørensen
Julie Prasz/
Camilla Nielsen
Erik Sørensen/
Kirsten Wendt
1994 Carsten Langgard Vibeke Svendsen Morten Winther/
Henrik B. Jensen
Camilla Nielsen/
Berit Mohr
Henrik B. Jensen/
Berit Mohr


Senior B

År HS DS HD DD MD
2008 Per Mahmens Kirsten Drachmann Theodor Johansen/Frederik Kappel Kirsten Drachmann/Jytte Christiansen Ole Kristensen/Kirsten Drachmann
2007

-

Brian Juul/
Per Mahmens

-

Brian Juul/
Dorthe Madsen
2006 Bo Müller

Kirsten Wendt

Per Mahmens/
Bernt Christiansen
Dorthe Madsen/
Bente Ellebæk
Per Mahmens/
Dorthe Madsen
2005 Thomas Fynbo

Sara K. Meier

Ole K. Andersen/
Lars Bellaiche
Kirsten Wendt/
Birgit Nielsen
Per Mahmens/
Bente Ellebæk
2004 Jesper Ingemann

-

Rune Andersen/
Jacob From
Louise Jæger/
Birgit Nielsen
David Lysgaard/
Nicole Bellaiche
2003 Bo Müller Marianne Carthberg Kenneth Werentfeldt/
Daniel Andersen
Marianne Carthberg/
Eva Wendt
Jens Bundgaard/
Marianne Carthberg
2002 Christian Eriksen Tina Knudsholt Jesper Pedersen/
Michael Würtz
Birgit Nielsen/
Jytte Christiansen
Michael Würtz/
Tina Knudsholt
2001 Michael Severinsen

Michelle Schöndorff/
Lone Eriksen
Michael Glasdam/
Birgit Nielsen
2000 Theis Christiansen Lisbeth Jensen Rune Andersen/
Jacob From
Lisbeth Jensen/
Charlotte Lippert
Bernt Christiansen/
Jytte Christiansen
1999 Rune Andersen Pia Andersen Bo Müller/
Christian Andersen
Pia Andersen/
Dorte Wigen
Christian Andersen/
Pia Andersen
1998 Rune Andersen Pia Andersen Kim Torp/
Stig Sommer
Lone Nielsen/
Janni Sørensen
Christian Andersen/
Pia Andersen
1997 Claus Nørgaard Michelle Schöndorff Søren Espersen/
Bent Lytsen
Sasha Hansen/
Michelle Schöndorff
Jens Bundgaard/
Jeanette Kræmer
1996 Bo Müller

-

Jesper Ingemann/
Mikael Jeppesen
Lisbeth Jensen/
Maria Balle
Pernille Madsen/
Morten Pedersen
1995 Jonas Skelmose Katja Als Finale ikke spillet Pia Skipper/
Ditte-Marie From
Jens Petersen/
Katja Als
1994 Henrik M. Hansen Lone Nielsen Per Brogaard/
Thomas Hansen
Charlotte Lippert/
Lone Nielsen
Per Brogaard/
Lone Nielsen


Senior C

År HS DS HD DD MD
1995 Arne Thisted - Jens Bundgaard/
Arne Thisted
- -
1994 Kasper Fredberg - Thomas Irving Pedersen/
Kasper Nielsen
- -

Veteran A

År HS DS HD DD MD
2008

-

-

Brian Juul/
Per Mahmens
Kirsten Drachmann/Berit Lytsen Brian Juul/
Berit Lytsen
2007 Per Mahmens

-

Per Mahmens/
Bent Lytsen

-

-

2006 Per Mahmens Kirsten Wendt Per Mahmens/
Bernt Christiansen
Dorthe Madsen/
Bente Ellebæk
Bernt Christiansen/
Bente Ellebæk
2005 Per Mahmens Dorthe Madsen Per Mahmens/
Bernt Christiansen
Dorthe Madsen/
Bente Ellebæk
Jan Kryger/
Dorthe Madsen
2004 Bo Müller Dorthe Madsen Mikael Jeppesen/
Ole K. Andersen
Dorthe Madsen/
Kirsten Wendt
Ole K. Andersen/
Birgit Nielsen
2003 Bo Müller Dorthe Madsen Ole K. Andersen/
Bo Müller
Dorthe Madsen/
Kirsten Wendt
Ole K. Andersen/
Dorthe Madsen
2002 Per Mahmens Dorthe Madsen Per Mahmens/
Bernt Christiansen
Dorthe Madsen/
Kirsten Wendt
Per Mahmens/
Dorthe Madsen
2001 Hans-H. Basse Dorthe Madsen Mikael Jeppesen/
Sten Michael Nielsen
Dorthe Madsen/
Kirsten Wendt
Sten Michael Nielsen/
Birgit Nielsen
2000 Bo Müller - Ken Panduro/
Jørgen Heglund
Birgit Nielsen/
Dorte Wigen
Per Mahmens/
Kirsten Wendt
1999 Steen Jensen - Preben Andersen/
Boy Willendrup
Inge Jensen/
Helle Jensen
Bo Müller/
Grete Steenberg
1998 - - Ole Thisted/
Patrick Stefanski
Annelise Basse/
Anne Thisted
Kurt Madsen/
Annelise Basse
1997 - - Hans lind/
Kurt Madsen
Grete Steenberg/
Annelise Basse
Michael Østerby/
Rie Frederiksen
1996 Claus Petersen - Claus Petersen/
Ole Thisted
Grete Steenberg/
Annelise Basse
Kurt Petersen/
Grete Steenberg
1995 Claus Petersen - Claus Petersen/
Ole Thisted
Grete Steenberg/
Lene Bille
Jes Sand/
Susan Sand
1994 Claus Petersen - Claus Petersen/
Ole Thisted
Grete Steenberg/
Annelise Basse
Kurt Petersen/
Grete Steenberg

Veteran B

År HS DS HD DD MD
2006

-

-

-

-

John Kristensen/
Grete Steenberg
2005 Per Nykjær

Mette Nielsen

Niels Rasmussen/
Claus Petersen

Mie Andersen/
Kirsten Lindener

Niels Rasmussen/
Mie Andersen
2004 Jesper Sørensen

-

Niels Riise/
John Kristensen

-

Niels Riise/
Nina Rasmussen
2003 Per Nykjær
Per Nykjær/
Steen Jensen
Lisbeth Lyder/
Vivi Kohlhofer
Niels Rasmussen/
Anni Panduro
2002 Peder Christensen
Niels Rasmussen/
Peder Christensen

Jan Larsen/
Jytte Willendrup
2001 Leif Michaelsen
Preben Andersen/
Boy Willendrup
Jytte Willendrup/
Anni Panduro
Ken Panduro/
Anni Panduro
2000

Patric Stefanski/
Dennis Nielsen

Leif Andersen/
Connie Leth

Motionist A

År HS HD DD MD
2005 Michael Sørensen Michael Sørensen/
Anders Thisted

Mette Winther/
Rikke Wernblad

Ole Hansen/
Ninna Bruun

2004 Per Formann Benny Nielsen/
Peder Christensen

-

-

2003 Karsten Jørgensen Brian Brødsgaard/
Rene Bjørling

Mette Winther/
Jette Pedersen

Rene Bjørling/
Betina Foustad

2002 Carsten Damsø

Boy Willendrup/
Ronnie Bakka

-

Boy Willendrup/
Lone Eriksen

2001 Ronnie Bakka

Boy Willendrup/
Ronnie Bakka

Lone Eriksen/
Jytte Willendrup

Ivan Schøndorff/
Michelle Schøndorff

2000 Peter M. Jensen

Preben Andersen/
Ronnie Bakka

Inge Jensen/
Nina Rasmussen

Ken Panduro/
Anni Panduro

1999 Karsten Grove

Boy Willendrup/
Preben Andersen

Ulla Egelund/
Helle Jensen

Boy Willendrup/
Lone Nielsen

1998 Peter Holmberg

Boy Willendrup/
Preben Andersen

Ulla Egelund/
Helle Jensen

Boy Willendrup/
Annette Birkov

1997 Peter M. Jensen

Jan Larsen/
Ken Panduro

Inge Jensen/
Gitte Brændholt

Boy Willendrup/
Annette Birkov

1996 Peder Christensen

Boy Willendrup/
Preben Andersen

Helle Jensen/
Inge Jensen

Boy Willendrup/
Annette Birkov

1995 Michael Østerbye

Michael Østerbye/
Preben Andersen

Inge Jensen/
Anni Panduro

Ib Jensen/
Inge Jensen

1994 Rene Bjørling

Boy Willendrup/
Preben Andersen

Helle Jensen/
Ulla Egelund

Ib Jensen/
Inge Jensen

Motionist B

År HS HD DD MD
2005 Jørgen Dahlmann Elo Magnusson/
Rasmus Plougmann

-

Vagn Søndergaard/
Lisbeth Lyder

2003 Johnny Nielsen Søren Juhl/
Christian Høm
Berit Røgild/
Sussi Bylund
Vagn Søndergaard/
Lisbeth Lyder
2002 Jesper Sørensen Vagn Søndergaard/
Bjarne Irving Pedersen
Anette Høm/
Susanne Juhl
Lasse Henriksen/
Hanne Christensen
2001 Karsten Jørgensen Hans O. Clausen/
Finn Rasmussen


2000



1999



1998 Palle Jäger Erlann Døssing/
Finn Christensen
Lykke Rosenvold/
Jette Skelmose
Vagn Søndergaard/
Lisbeth Lyder
1997



1996



1995 Frank Hansen Carsten Hartmann/
Peder Christensen
Inge Lise Andersen/
Inger Carlsen
Carit Bakka/
Karin Bakka
1994 Jacob Bæhr Niels Skriver/
Brian Svendsen
Connie Steen/
Bente Tøfner
Brian Svendsen/
Betina Svendsen

Motionist C

År HS HD DD MD
2005 Henning Burmann Søren Torp Jensen/
Henning Burmann

-

-

2004

Henning Burmann

Benny Hansen/
Martin Hansen

-

Henning Burmann/
Pia Nygaard

2003 - - - -
2002
Ib Kristiansen/
Kim Grosbøl
Kirsten Bagger/
Anni Olsen
Steen Hansen/
Janni Olsen
2001
Svend Åge Olsen/
Hans Jørgen Hansen
Betina Hansen/
Charlotte Holmen
Søren Rasmussen/
Magna Kirk
2000



1999



1998 Jan Carstensen Peter Leidersdorff/
John Jensen


1997



1996



1995 Klaus Jensen Hans Jørgen Hansen/
Per Emil Knudsen
Ulla Brinkmann/
Helle Olsen
Hans Jørgen Hansen/
Susanne Hansen
1994 Kenneth Werenfeldt Tommy Brade/
Jacob Bæhr
Susanne Jensen/
Lene Klarskov
Hans Gawron/
Janni Gygli
SPONSORER


 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies