Turneringsresultater 17.4.2016
Dato: 18-04-2016 16:13
Publiceret af : Jette

SEN

Magnus Christensen (udl.) Nr. 3 i SEN M HD Erritsø sammen med Vegard Rikheim (udl.) 
Vegard Rikheim (udl.) Nr. 3 i SEN M HS Erritsø 

U09

Leah Ruepp Henningsen Vinder af U09 D DD Midt- og Vestsjælland sammen med Victoria Haurholm-Rasmussen, Holbæk 
Noah Hansen Vinder af U09 D HS BADDAN 

U11

Oscar Vester Vinder af U11 C HD Midt- og Vestsjælland sammen med Nick Olsen, Stubbekøbing 
Oscar Vester Vinder af U11 C HS Midt- og Vestsjælland 
Emilie Soelberg Vinder af U11 A DD BADDAN sammen med Maja Tot Harboe, Lyngby 
Frida Lejre Nr. 3 i U11 A DS BADDAN 

U13

Casper Goth Nr. 2 i U13 B HS Midt- og Vestsjælland 
Mads Kirschner Vinder af U13 B HS Midt- og Vestsjælland 
Daniel Ravn Nr. 3 i U13 M MD BADDAN sammen med Mathilde Boel-Kjær 
Freja Lykke Heidemann Nr. 3 i U13 A DS BADDAN 
Freja Lykke Heidemann Vinder af U13 A DD BADDAN sammen med Mathilde Hansen 
Martin Højlund Tommerup Vinder af U13 M MD BADDAN sammen med Frida Maria Nikolajsen, Slangerup 
Martin Højlund Tommerup Nr. 2 i U13 M HS BADDAN 
Mathilde Hansen Nr. 2 i U13 A MD BADDAN sammen med Caspar Møldum Hansen, Gørlev 

U15

Helene Bech Nr. 3 i U15 M DD BADDAN sammen med Signe Ravn 
Ida Marie Winther Nr. 3 i U15 M DS BADDAN 
Mie Petersen Nr. 3 i U15 M DS BADDAN 
Nikoline Hansen Nr. 3 i U15 A DD BADDAN sammen med Karina Søbroe, Lillerød 
Sophie Achner Brøsch Nr. 3 i U15 A MD BADDAN sammen med Frederik Kubach, Badminton Roskilde 

U17

Sara Otzen Nr. 3 i U17 M DD BADDAN sammen med Sofia M. Larsen, Greve 
Sara Otzen Nr. 3 i U17 M DS BADDAN 

Tillykke med alle de flotte resultater

sekretaer@ssb.dk


Seneste nyheder


25/10/2019
SEN2 mødte Odense på udebane
Solrød's 2.hold drog som altid...

10/10/2019
SSB 2 - Kolding
I 1. division mødtes SSB og Ko...


Nyt fra Badminton Danmark

 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies