Turneringsresultater 12.11.2016
Dato: 22-11-2016 17:42
Publiceret af : Jette

SEN
Ditlev Jæger Holm Nr. 3 i SEN M HS Grindsted BK 

U09
Lærke Ø Pedersen Nr. 2 i U09 D DS Lyngby 

U11
Jonas Kirschner Vinder af U11 B HD Lyngby sammen med Vitus Molander Kragh, Farum 
Noah Hansen Nr. 2 i U11 B HS Midt- og Vestsjælland 

U13
Alberte Lanther Nr. 2 i U13 A MD Hillerød sammen med William Hvid Nielsen, Lyngby 
Alberte Lanther Nr. 2 i U13 A DD Hillerød sammen med Karen Marie Juel Andersen, Køge 
Jonathan Melgaard Nr. 3 i U13 E HD Kolding BK sammen med Lukas Rathsach Lang, Hillerød 
Mathilde Boel-Kjær Vinder af U13 M DS Hillerød 
Mathilde Boel-Kjær Nr. 2 i U13 M DD Hillerød sammen med Naja Abildgaard, Badminton Roskilde 
Sebastian Nyholm Mikkelsen Nr. 3 i U13 M HD Hillerød sammen med Tobias Hartwich, Herlev/Hjorten 
Sebastian Nyholm Mikkelsen Nr. 3 i U13 M MD Hillerød sammen med Malou Pedersen, Hillerød 

U15
Carina Hartvig Nielsen Nr. 3 i U15 E DD Esbjerg ESG sammen med Caroline Terreni, Værløse 
Caroline Bitz Vinder af U15 A DS Storkøbenhavn 
Caroline Bitz Vinder af U15 A MD Storkøbenhavn sammen med Alexandar Prip Hansen, Værløse 
Caroline Bitz Vinder af U15 A DD Storkøbenhavn sammen med Natalie Sprunk-Jansen, Holte 
Sarah Blæsbjerg Vinder af U15 M DD Skovshoved sammen med Signe Ravn 
Sarah Blæsbjerg Nr. 3 i U15 M DS Skovshoved 
Signe Ravn Vinder af U15 M DD Skovshoved sammen med Sarah Blæsbjerg 
Signe Ravn Nr. 2 i U15 M MD Skovshoved sammen med Jonathan Hertz, Skovshoved 
Tobias Tomas Kudsk Nr. 2 i U15 M HD Skovshoved sammen med Tobias Stegman Rønbøg, Skælskør 

U17
Amalie Cecilie Kudsk Nr. 2 i U17 E DD abc Aalborg sammen med Frederikke Lund 
Frederikke Lund Vinder af U17 E DS abc Aalborg 
Oscar Sunekær Bertelsen Nr. 3 i U17 E HS abc Aalborg 
Oscar Sunekær Bertelsen Nr. 3 i U17 E HD abc Aalborg sammen med Magnus Klinggaard Andersen, Kolding BK 
Silas Knudsen Nr. 2 i U17 E MD abc Aalborg sammen med Natasja P. Anthonisen, abc Aalborg 

U17/U19
Mie Petersen Vinder af U17/U19 A DS Næstved 
Oliver Koch Nr. 3 i U17/U19 M MD Næstved sammen med Josephine Holst-Christensen, Lyngby 

U13
18-11-2016  Mathilde Boel-Kjær  Oprykket til U13 E - tillykke

U15
18-11-2016  Caroline Bitz  Oprykket til U15 M - tillykke


Seneste nyheder


25/10/2019
SEN2 mødte Odense på udebane
Solrød's 2.hold drog som altid...

10/10/2019
SSB 2 - Kolding
I 1. division mødtes SSB og Ko...


Nyt fra Badminton Danmark

 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies