Sjællandsmesterskaber mm. 5.12.2016
Dato: 07-12-2016 17:18
Publiceret af : Jette

SEN

Line Fleischer Nr. 3 i SEN M DS Højbjerg 

U09

Athene Lyduch Thornild  Nr. 2 i U09 D DD BADSJ sammen med Natasja Pilvad, Snekkersten 
Athene Lyduch Thornild  Nr. 2 i U09 D MD BADSJ sammen med Noah Hansen 
Noah Hansen Vinder af U09 D HD BADSJ sammen med Villads Vad Brandt, Lillerød 
Noah Hansen Nr. 2 i U09 D MD BADSJ sammen med Athene Lyduch Thornild 
Noah Hansen Nr. 3 i U09 D HS BADSJ 


U11

Alexander Haustveit  Vinder af U11 D HS BADSJ 
Julie Lippert  Vinder af U11 D DS BADSJ 
Julie Lippert  Vinder af U11 C DD BADSJ sammen med Nanna Olsen Siegemund 
Maria Højlund Tommerup  Vinder af U11 A DS BADSJ 
Maria Højlund Tommerup  Vinder af U11 A MD BADSJ sammen med William Bøgebjerg 
Nanna Olsen Siegemund  Vinder af U11 C DS BADSJ 
William Bøgebjerg  Vinder af U11 A HD BADSJ sammen med Patrick Eilsborg, Herlev/Hjorten 
William Bøgebjerg  Vinder af U11 A HS BADSJ 

U13

Alberte Lanther  Nr. 2 i U13 A MD BADSJ sammen med Tobias Olsen, Badminton Roskilde 
Jonathan Melgaard  Nr. 2 i U13 E MD BADSJ sammen med Kathrine Vang Rasmussen 
Jonathan Melgaard  Vinder af U13 E HD BADSJ sammen med Lukas Rathsach Lang, Hillerød 
Jonathan Melgaard  Nr. 2 i U13 E HS BADSJ 
Kathrine Vang Rasmussen  Nr. 3 i U13 E DS BADSJ 
Kathrine Vang Rasmussen  Vinder af U13 E DD BADSJ sammen med Amanda Abildgaard, Badminton Roskilde
Mathilde Hansen  Nr. 3 i U13 M MD BADSJ sammen med Caspar Møldum Hansen, Gørlev 
Mathilde Hansen  Nr. 2 i U13 M DD BADSJ sammen med Molly Oline Due Sidelmann, Værløse 
Sebastian Mikkelsen  Nr. 2 i U13 M HS BADSJ 

U15

Carina Hartvig Nielsen  Nr. 2 i U15 E DS BADSJ 
Carina Hartvig Nielsen  Nr. 2 i U15 E DD BADSJ sammen med Caroline Terreni, Værløse 
Marcus Kruse Pedersen  Nr. 2 i U15 E HS BADSJ 
Martin Højlund Tommerup  Nr. 3 i U15 M MD BADSJ sammen med Signe Ravn 
Sarah Blæsbjerg  Nr. 2 i U15 M MD BADSJ sammen med Mikkel Frantzen, Værløse
Tobias Tomas Kudsk  Nr. 2 i U15 E MD BADSJ sammen med Frederikke Nielsen, Lillerød
 
U17

Emilie Melgaard  Vinder af U17 E DD BADSJ sammen med Sarah Frederikke Vishart 
Emilie Melgaard  Nr. 2 i U17 E DS BADSJ 
Oscar Sunekær Bertelsen  Nr. 2 i U17 E HS BADSJ 
Sarah Frederikke Vishart  Vinder af U17 E DS BADSJ 
 
U19

Cathrine Rosengren  Vinder af U19 E DD BADSJ sammen med Line Broen Magersholt, Lillerød 
Cathrine Rosengren  Vinder af U19 E DS BADSJ 


U17/U19

Mie Petersen  Vinder af U17/U19 A DD BADSJ sammen med Rikke Blume, Badminton Roskilde 


Seneste nyheder


25/10/2019
SEN2 mødte Odense på udebane
Solrød's 2.hold drog som altid...

10/10/2019
SSB 2 - Kolding
I 1. division mødtes SSB og Ko...


Nyt fra Badminton Danmark

 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies