Turneringsresultater 29.4-7.5.2017
Dato: 09-05-2017 08:30
Publiceret af : Jette

SEN

29-04-2017 
Amanda Madsen Nr. 2 i SEN M MD Taastrup Elite sammen med Andreas Hoffmann, Værløse 
Lovisa Johansson (EU) Nr. 3 i SEN M DS Taastrup Elite 
Sarah Frederikke Vishart Nr. 2 i SEN M DD Taastrup Elite sammen med Anna Bygum Andresen, Greve 

U11

06-05-2017
Athene Lyduch Thornild Vinder af U11 B DD Gentofte sammen med Vigga Strate, Skovshoved 
Athene Lyduch Thornild Vinder af U11 B MD Gentofte sammen med Jonas Kirschner 
Athene Lyduch Thornild Vinder af U11 B DS Gentofte 
Emil Jeppesen Nr. 2 i U11 A HD Gentofte sammen med Colin Brun Lillholm, Lillerød 
Emil Jeppesen Nr. 3 i U11 A HS Gentofte 
Jonas Kirschner Vinder af U11 B HS Gentofte 
Lærke Ø Pedersen Vinder af U11 C MD Gentofte sammen med Sebastian Nicolaisen, Vanløse 
29-04-2017
Athene Lyduch Thornild Vinder af U11 B MD KBK Kbh. sammen med Mads Olsen Siegemund 
Athene Lyduch Thornild Vinder af U11 B DD KBK Kbh. sammen med Emma Jonassen, Skovshoved 
Athene Lyduch Thornild Nr. 2 i U11 B DS KBK Kbh. 
Emil Jeppesen Vinder af U11 A HD KBK Kbh. sammen med Andreas Odgaard Christensen, Hvidovre 
Emil Jeppesen Nr. 2 i U11 A MD KBK Kbh. sammen med Nanna Olsen Siegemund 
Julie Lippert Vinder af U11 C DS KBK Kbh. 
Mads Olsen Siegemund Vinder af U11 B HD KBK Kbh. sammen med Bertram Steen Trolle, Fredensborg 
Mads Olsen Siegemund Nr. 2 i U11 B HS KBK Kbh. 
Nanna Olsen Siegemund Vinder af U11 A DD KBK Kbh. sammen med Sophie Brixen, Fredensborg 


U13

29-04-2017
Jack Knagg Vinder af U13 B MD Køge sammen med Caja Vesterskov Andreasen, Hvidovre 
Philip Sørensen Vinder af U13 C HS Køge 

U15

06-05-2017
Martin Højlund Tommerup Nr. 3 i U15 M HS Herlufsholm 
Sofie Hockerup Kjærulff Vinder af U15 A DD Taastrup TIK sammen med Cecilie Lundsgaard Svendsen, Vanløse 
29-04-2017
Martin Højlund Tommerup Nr. 2 i U15 M MD Slagelse sammen med Tanya Karmann Larsen, Hillerød 

U17/U19

06-05-2017
Nikoline Hansen Vinder af U17/U19 A DD Værløse sammen med Xenia Pedersen, Greve 
Sophie Achner Brøsch Nr. 2 i U17/U19 A DD Værløse sammen med Josefine Friis, Nivå-Kokkedal 
29-04-2017
Sophie Achner Brøsch Vinder af U17/U19 A DD Køge sammen med Xenia Pedersen, Greve 

U11

05-05-2017
Athene Lyduch Thornild Oprykket til U11 A - tillykke
Mads Olsen Siegemund Oprykket til U11 A - tillykke 
28-04-2017
Jonas Kirschner Oprykket til U11 A - tillykke 

U17

28-04-2017
Sara Otzen Oprykket til U17 E - tillykke 


Seneste nyheder


18/01/2018
SSB 2 vinder den vigtige sidste holdkamp i grundspillet med 8-5.
SSB 2 spillede grundspillets s...

13/01/2018
Solrød 5 - Hvidovre HB2000
Solrøds 5. hold spillede lørda...

08/01/2018
Turneringsresultater 7.1.18
SEN Andreas Fleischer Nr. 3 i...

05/01/2018
Turneringsresultater 31.12.17
Find friske turneringsresultat...

12/12/2017
SEN2 på tur til det mørke Jylland
Lørdag den. 9 december tog 2. ...

08/12/2017
Sikker liga-sejre sikrede andenpladsen
Torsdag aften var SSB's ligasp...

06/12/2017
Resultater fra ungdoms Sjællandsmesterskaber
Du kan finde alle resultater f...

30/11/2017
Turneringsresultater 26.11.17_del 2
SEN Amanda Madsen Nr. 2 i SEN...

27/11/2017
Cathrine vinder bronze til PARA-WM
BWF Para-Badminton World Champ...

27/11/2017
Turneringsresultater 26.11.17
2017 Scottish Open Grand Prix ...


Nyt fra Badminton Danmark

 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies