Turneringsresultater 24.9 og 1.10.17
Dato: 02-10-2017 13:23
Publiceret af : Jette

LI-NING Czech Open 2017
Alexander Bond og Ditte Søby, Greve nr. 3 i MD

SEN
30-09-2017
Emilie Melgaard Nr. 3 i SEN M DD Grindsted BK sammen med Sarah Frederikke Vishart 

U09
30-09-2017
Sophia Loudrup Vinder af U09 D DS Solrød Strand 

U11
30-09-2017
Alexander Louis Dupont  Nr. 2 i U11 A HD Solrød Strand sammen med Noah Hansen 
Athene Lyduch Thornild  Nr. 2 i U11 A DD Solrød Strand sammen med Natasja Pilvad, Hillerød 
Cecilie Laurberg Olesen  Vinder af U11 C DD Solrød Strand sammen med karoline Schøler Pedersen 
Cecilie Laurberg Olesen  Vinder af U11 C DS Solrød Strand 
Frederik Gjørup  Nr. 2 i U11 C HS Solrød Strand 
Jonas Kirschner  Nr. 3 i U11 A HS Solrød Strand 
Jonas Kirschner  Vinder af U11 A MD Solrød Strand sammen med Nanna Olsen Siegemund 
Julie Lippert  Vinder af U11 B DS Solrød Strand 
Julie Lippert  Vinder af U11 B DD Solrød Strand sammen med Bjørk Elting, Lyngby 
karoline Schøler Pedersen  Nr. 2 i U11 C DS Solrød Strand 
Nanna Olsen Siegemund  Vinder af U11 A DS Solrød Strand 
Noah Hansen  Nr. 2 i U11 A HS Solrød Strand 
Philip Sørensen  Vinder af U11 B HS Solrød Strand 
Victoria Francker  Vinder af U11 B MD Solrød Strand sammen med Tobias Elster Raun Petersen, Ringsted 
23-09-2017
Jonas Kirschner  Nr. 2 i U11 A HS Slangerup 
Jonas Kirschner  Vinder af U11 A HD Slangerup sammen med Noah Hansen 
Nanna Olsen Siegemund  Nr. 3 i U11 A DS Slangerup 
Nanna Olsen Siegemund  Vinder af U11 A DD Slangerup sammen med Victoria Haurholm-Rasmussen, Badminton Roskilde 
Noah Hansen  Nr. 3 i U11 A HS Slangerup 
Noah Hansen  Nr. 2 i U11 A MD Slangerup sammen med Silje Storgaard Høyer Nielsen, Hillerød 

U13
30-09-2017
Alberte Lanther  Nr. 3 i U13 M MD Holte sammen med Jonathan Belisario, Greve 
Jonathan Melgaard  Vinder af U13 E HD Brønderslev sammen med Mike Vestergaard, Højbjerg 
Jonathan Melgaard  Nr. 2 i U13 E MD Brønderslev sammen med Sarah Skriver, abc Aalborg 
Maria Højlund Tommerup  Nr. 3 i U13 E DD Brønderslev sammen med Sofie Røjkjær Kjøbsted, Brønderslev 
William Bøgebjerg  Nr. 2 i U13 E HS Brønderslev 
William Bøgebjerg  Nr. 2 i U13 E HD Brønderslev sammen med William Adrian Abildtrup, KBK Kbh. 
23-09-2017
Alberte Lanther  Vinder af U13 M DD Slangerup sammen med Emilie Soelberg, Greve 
Philip Sørensen  Nr. 2 i U13 C HS Slangerup 

U15
30-09-2017
Jonas Tomas Kudsk  Nr. 3 i U15 E HD Broager sammen med Alexander Pedersen, Lillerød 
Mathilde Gam  Vinder af U15 M DS Hørsholm 
Mathilde Gam  Vinder af U15 M DD Hørsholm sammen med Selma Jeppesen, Værløse 
Tobias Tomas Kudsk  Nr. 3 i U15 E HS Broager 

U17
30-09-2017
Oscar Sunekær Bertelsen  Nr. 3 i U17 E HS Grindsted BK 
Silas Knudsen  Nr. 3 i U17 E HD Grindsted BK sammen med Max Bøgedal, Kolding BK 

U17/U19
30-09-2017
Gustav Lejre  Nr. 3 i U17/U19 M HD Grindsted BK sammen med Tobias Overvad Bachmann, Ikast 
Ida Marie Winther  Nr. 3 i U17/U19 M DS KBK Kbh. 
Oliver Koch  Nr. 2 i U17/U19 M HD KBK Kbh. sammen med Jacob Christian Hede Dahlgaard, KBK Kbh. 


Seneste nyheder


25/10/2019
SEN2 mødte Odense på udebane
Solrød's 2.hold drog som altid...

10/10/2019
SSB 2 - Kolding
I 1. division mødtes SSB og Ko...


Nyt fra Badminton Danmark

 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies