Turneringsresultater 21.1.2018
Dato: 24-01-2018 13:38
Publiceret af : Jette

Swedish Open 2018
Emma Karlson og Johanna Magnusson vinder DD


SEN
Cathrine Rosengren Nr. 3 i SEN M DD Hillerød sammen med Emma Igel, Hillerød 

U09
Nicholas Mikkelsen Nr. 2 i U09 D HS Midt- og Vestsjælland 

U11
Alexander Haustveit Vinder af U11 B MD Midt- og Vestsjælland sammen med Leah Ruepp Henningsen 
Andreas Fabricius Meldal Vinder af U11 D HS Midt- og Vestsjælland 
Anna Louise Winther Vinder af U11 B DD Midt- og Vestsjælland sammen med Freya Møllegård Johnsen, Ringsted 
Olivia Isabella Bjerre Struck Nr. 2 i U11 D DS Midt- og Vestsjælland 
Sophia Loudrup Vinder af U11 C DD Midt- og Vestsjælland sammen med Leonora Kunckel, Asnæs 

U13
Alexander Mikkelsen Nr. 3 i U13 A HS Nordsjælland 
Anna Bechmann Vinder af U13 C DD Midt- og Vestsjælland sammen med karoline Schøler Pedersen 
Anna Bechmann Nr. 2 i U13 C DS Midt- og Vestsjælland 
Isabella Milton Nr. 3 i U13 E DD Broager sammen med Anne Marie Colstrup, Lillerød 
Jonas Kirschner Nr. 3 i U13 A HD Nordsjælland sammen med Salomon Bromberg Petersen, Ringsted 
Jonathan Melgaard Vinder af U13 E HD Broager sammen med Mike Vestergaard, Højbjerg 
Jonathan Melgaard Nr. 2 i U13 E MD Broager sammen med Sarah Skriver, abc Aalborg 
Maria Højlund Tommerup Nr. 3 i U13 E MD Broager sammen med William Bøgebjerg 
Nanna Olsen Siegemund Nr. 2 i U13 A DS Nordsjælland 
Philip Sørensen Nr. 2 i U13 B HS Midt- og Vestsjælland 
William Bøgebjerg Nr. 3 i U13 E HD Broager sammen med William Adrian Abildtrup, Gentofte 
William Bøgebjerg Nr. 3 i U13 E HS Broager 

U15
Freja Lykke Heidemann Nr. 2 i U15 M DD Nordsjælland sammen med Anna Fich Kjellow, Måløv 
Jonas Tomas Kudsk Nr. 2 i U15 E HD Hjørring sammen med Alexander Pedersen, Lillerød 
Kathrine Vang Rasmussen Nr. 2 i U15 E DD Hjørring sammen med Amanda Abildgaard, Badminton Roskilde 
Tobias Tomas Kudsk Nr. 3 i U15 E HS Hjørring 

U17
Amalie Cecilie Kudsk Nr. 2 i U17 E DD Højbjerg sammen med Frederikke Lund 
Frederikke Lund Nr. 3 i U17 E DS Højbjerg 
Oscar Sunekær Bertelsen Nr. 2 i U17 E HS Højbjerg 
Oscar Sunekær Bertelsen Nr. 3 i U17 E HD Højbjerg sammen med Magnus Klinggaard Andersen, Kolding BK 

U17/U19
Marcus Kruse Pedersen Nr. 2 i U17/U19 M HS Nordsjælland 
Marcus Kruse Pedersen Vinder af U17/U19 M MD Nordsjælland sammen med Maja Bindslev Loesch, Holte 
Signe Ravn Nr. 3 i U17/U19 M MD Nordsjælland sammen med Rasmus Schou Martens, Lyngby 
Signe Ravn Vinder af U17/U19 M DS Nordsjælland 


U11
26-01-2018 Alexander Haustveit  Oprykket til U11 A 
26-01-2018 Andreas Fabricius Meldal  Oprykket til U11 C 
19-01-2018 Victoria Francker  Oprykket til U11 A 
12-01-2018 Lærke Ø Pedersen  Oprykket til U11 A 
12-01-2018 Sophia Loudrup  Oprykket til U11 C 

U13
26-01-2018 Anna Bechmann  Oprykket til U13 B 
19-01-2018 Mads Olsen Siegemund  Oprykket til U13 A 
12-01-2018 Athene Lyduch Thornild  Oprykket til U13 A 

U17
26-01-2018 Signe Ravn  Oprykket til U17 E 

Find flere resultater på SSB.dk på nedenstående link
http://ssb.dk/cms/?cmsid=65&pageid=19951


Seneste nyheder


25/10/2019
SEN2 mødte Odense på udebane
Solrød's 2.hold drog som altid...

10/10/2019
SSB 2 - Kolding
I 1. division mødtes SSB og Ko...


Nyt fra Badminton Danmark

 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies