Turneringsresultater 4.2.2018
Dato: 06-02-2018 12:16
Publiceret af : Jette

SEN
Norske mesterskaber 2018
Vegard Rikheim nr. 2 i HS

U13
Alberte Lanther Vinder af U13 M MD Solrød Strand sammen med Jonas Poulsen, Sorø 
Alexander Mikkelsen Nr. 3 i U13 A MD Måløv sammen med Emily Achner Brøsch 
Alexander Mikkelsen Nr. 3 i U13 A HD Måløv sammen med Jakob Brunhøj, Ringsted 
Jonathan Melgaard Vinder af U13 E MD Slagelse sammen med Sarah Skriver, abc Aalborg 
Jonathan Melgaard Nr. 3 i U13 E HD Slagelse sammen med Mike Vestergaard, Højbjerg 
Jonathan Melgaard Nr. 3 i U13 E HS Slagelse 
Maria Højlund Tommerup Nr. 2 i U13 E DD Slagelse sammen med Sofie Røjkjær Kjøbsted, Brønderslev 
Sophia Loudrup Vinder af U13 D DD Storstrømmen sammen med Josefine Degn Pedersen, Næstved 
William Bøgebjerg Nr. 2 i U13 E HD Slagelse sammen med William Adrian Abildtrup, Gentofte 

U15
Jonas Tomas Kudsk Nr. 3 i U15 E HD KMB2010 sammen med Alexander Pedersen, Lillerød 
Jonas Tomas Kudsk Vinder af U15 E MD KMB2010 sammen med Anne Madsen, Badminton Roskilde 
Kathrine Vang Rasmussen Nr. 3 i U15 E DD KMB2010 sammen med Amanda Abildgaard, Badminton Roskilde 
Tobias Tomas Kudsk Nr. 3 i U15 E HS KMB2010 

U17
Amalie Cecilie Kudsk Vinder af U17 E DD Hillerød sammen med Frederikke Lund 
Amalie Cecilie Kudsk Nr. 2 i U17 E DS Hillerød 
Frederikke Lund Vinder af U17 E DS Hillerød 
Oscar Sunekær Bertelsen Vinder af U17 E HS Hillerød 
Oscar Sunekær Bertelsen Vinder af U17 E HD Hillerød sammen med Magnus Klinggaard Andersen, Kolding BK 

U17/U19
Marcus Kruse Pedersen Vinder af U17/U19 M HS Lillerød 
Marcus Kruse Pedersen Nr. 3 i U17/U19 M MD Lillerød sammen med Josephine Geisshirt-Rasmussen, Taastrup Elite 
Oliver Koch Nr. 2 i U17/U19 M HD Lillerød sammen med Felix Scheutz, KBK Kbh. 
Oliver Koch Nr. 2 i U17/U19 M MD Lillerød sammen med Emilie Bagger Lejre, Vordingborg 
Oliver Koch Nr. 3 i U17/U19 M HS Lillerød 


U11
02-02-2018  Sebastian Riberholt Heinesen  Oprykket til U11 C 
26-01-2018  Alexander Haustveit  Oprykket til U11 A 
26-01-2018  Andreas Fabricius Meldal  Oprykket til U11 C 

U13
02-02-2018  Alberte Lanther  Oprykket til U13 E 
02-02-2018  Clara Maria Nielsen  Oprykket til U13 C 
02-02-2018  karoline Schøler Pedersen  Oprykket til U13 B 
02-02-2018  Nanna Olsen Siegemund  Oprykket til U13 M 
26-01-2018  Anna Bechmann  Oprykket til U13 B 

 


Seneste nyheder


25/10/2019
SEN2 mødte Odense på udebane
Solrød's 2.hold drog som altid...

10/10/2019
SSB 2 - Kolding
I 1. division mødtes SSB og Ko...


Nyt fra Badminton Danmark

 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies