Turneringsresultater
Dato: 10-09-2018 15:08
Publiceret af : Jette

U11

08-09-2018
Lærke Ø Pedersen  Vinder af U11 A DS Hillerød 
Lærke Ø Pedersen  Vinder af U11 A DD Hillerød sammen med Mille Rathsach Lang, Hillerød 
01-09-2018
Lukas Vittov Schønemann  Vinder af U11 A HD Jyllinge sammen med Mathias de Moura Fallesen, Køge 
Lærke Ø Pedersen  Vinder af U11 A DS Jyllinge 
Lærke Ø Pedersen  Nr. 2 i U11 A DD Jyllinge sammen med Mille Rathsach Lang, Hillerød 
Sophia Loudrup  Vinder af U11 B DD Jyllinge sammen med Sofia Nielsen, Snekkersten 
Sophia Loudrup  Nr. 2 i U11 B DS Jyllinge 
William Haurholm-Rasmussen  Nr. 2 i U11 B HD Jyllinge sammen med Lucas Winther Nielsen, Hillerød 


U13

08-09-2018
Emil Jeppesen  Nr. 2 i U13 M MD Næstved sammen med Julia Rysgaard 
Julie Lippert  Nr. 3 i U13 A DD Farum sammen med Sophie Christine Nielsen, Lyngby 
Julie Lippert  Nr. 3 i U13 A DS Farum 
01-09-2018
Naja Abildgaard  Nr. 3 i U13 E DD Lillerød sammen med Cathrine Marie Wind, Kolding BK 
William Bøgebjerg  Vinder af U13 E HD Lillerød sammen med Lasse Linderoth Pedersen, Højbjerg 
William Bøgebjerg  Vinder af U13 E HS Lillerød 
25-08-2018
Casper Groos Pettersson  Vinder af U13 A HD Holbæk sammen med Sebastian Busk Stie 
Sebastian Busk Stie  Nr. 2 i U13 A HS Holbæk 

U15

08-09-2018
Isabella Milton  Vinder af U15 M DD Næstved sammen med Anne Marie Colstrup, Lillerød 
Karen Marie Juel Andersen  Nr. 3 i U15 M MD Næstved sammen med William Sigdal, Greve 
Maja Pedersen  Nr. 2 i U15 M DD Næstved sammen med Maja Tot Harboe, Lyngby 
Maja Pedersen  Nr. 3 i U15 M DS Næstved 
Sebastian Mikkelsen  Nr. 2 i U15 M HS Næstved 
01-09-2018
Amanda Abildgaard  Nr. 3 i U15 E DD Gentofte sammen med Kathrine Vang Rasmussen 
Anna Bechmann  Nr. 2 i U15 C DS Jyllinge 
Isabella Milton  Vinder af U15 M DD Skælskør sammen med Anne Marie Colstrup, Lillerød 
Isabella Milton  Nr. 2 i U15 M MD Skælskør sammen med Mikkel Loesch, Holte 
Isabella Milton  Nr. 2 i U15 M DS Skælskør 
Jonathan Melgaard  Nr. 3 i U15 E MD Gentofte sammen med Sarah Skriver, abc Aalborg 
25-08-2018
Daniel Ravn  Nr. 3 i U15 M HD Hillerød sammen med Emil Frydenreich 
Freja Lykke Heidemann   Nr. 3 i U15 M DD Hillerød sammen med Jasmin Nielsen, Hillerød 
Freja Lykke Heidemann   Nr. 3 i U15 M DS Hillerød 
Maja Pedersen  Nr. 3 i U15 M MD Hillerød sammen med Sebastian Mikkelsen 
Oscar Vester  Nr. 3 i U15 A HS Slagelse 
Oscar Vester  Nr. 2 i U15 A MD Slagelse sammen med Amalie Hamilton, Holte 
Sebastian Mikkelsen  Nr. 3 i U15 M HS Hillerød 

U17

24-08-2018
Jonas Kudsk  Nr. 3 i U17 E MD Hvidovre sammen med Anne Madsen, Badminton Roskilde 
Tobias Kudsk  Nr. 3 i U17 E HD Hvidovre sammen med Buster Dam-Tholstrup, Viby J. 

U19

24-08-2018
Frederikke Lund  Nr. 2 i U19 E DS Gentofte 
Freja Ravn  Vinder af U19 E DD Gentofte sammen med Amalie Magelund Krogh, Greve 
Rasmus Prasz Espersen  Nr. 3 i U19 E HD Gentofte sammen med Sebastian Grønbjerg, Højbjerg 


Seneste nyheder


17/12/2018
Solrød 2 - Langhøj i Hangaren
Så kom dagen hvor Solrød fik b...

11/12/2018
En mørk, regnfuld og blæsende decemberaften i SIC
Der var engang et fjerdehold, ...

06/12/2018
Solrød 2 - Værløse 2
Så kom dagen, hvor det blev Væ...

19/11/2018
Nyr fra seniors 6. hold
Med et sjældent besøg i Havdru...

05/11/2018
Solrød 2 - Greve 2
Så kom dagen alle havde glædet...

08/10/2018
Da SEN 4 mødte Karlslunde 1
Lørdag d. 6 oktober var dagen ...

08/10/2018
SEN2 mødte Aalborg Triton på udebane
Den 6/10 var det dags för Solr...

04/10/2018
SEN 2 mødte Lillerød på udebane
Mandag aften d. 24 september m...

25/09/2018
SEN4 mødte Drive Kbh. 2 i Hangaren
Brunch, badminton, bajer – 4’e...

11/09/2018
Da Senior 4 mødte KBK på udebane
Den 8/9 var dagen hvor holdtur...


Nyt fra Badminton Danmark

 
Solrød Strand Badmintonklub | Tingsryds Allé 27 , 2680 Solrød Strand | Kontakt: formand@ssb | Vedr. hjemmeside: webmaster@ssb.dk

SSB.dk er lavet med BadmintonPeople's CMS
Cookies